Meble dla zwierząt – luksus na czterech łapach

Wiele osób nie wyobraża życia bez ukochanego pupila – psa lub kota. Ze zwierzętami bowiem spędzają każdą wolną chwilę, często razem relaksując się na łóżku czy kanapie. Jednak lepszym rozwiązaniem jest zapewnienie czworonożnemu podopiecznemu własnego, wygodnego posłania. Obecnie wybór mebli i akcesoriów dla zwierząt jest na szczęście naprawdę ogromny.

Ekskluzywne legowiska dla psa

Pies również może żyć luksusowo. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie meble dla zwierząt, w tym ekskluzywne sofy i legowiska. Dzięki temu pupil będzie mógł wysypiać się i relaksować każdego dnia. Dobre posłanie musi być przy tym miękkie i komfortowe. Te wykonane z naturalnego materiału np. sofa Morris zapewniają psu odpowiednią termoregulację, a przy okazji są łatwe do utrzymania w czystości.

Psy niezależnie od wielkości przepadają za zabawami i spacerami. Po wysiłku każdy zwierzak potrzebuje jednak spokojnego miejsca do odpoczynku i regeneracji sił. To umożliwia właśnie wygodne legowisko. Przy okazji jest ono miejscem bezpiecznego azylu, w którym pies może przeczekać sytuacje dla niego stresujące np. burzę. Warto je więc wzbogacić o dodatkowe poduszki np. Max marki Lord Lou.

Co więcej, odpowiednie legowisko przychodzi z pomocą także w czasie nauki psa określonych zachowań. Zwierzak, który ma swoje miejsce, nie chce na ogół już wskakiwać na łóżko czy sofę. Zresztą sofy takie jak George czy Antoinette prezentują się nie mniej efektownie niż meble przeznaczone dla ludzi.

Nie tylko wygodne, ale i modne

Przy wyborze legowiska dla domowego pupila najważniejsza jest jego wygoda. Jednak coraz więcej osób szuka na rynku mebli dla zwierząt, które designem, kolorystyką i wielkością pasują do danego wnętrza. Wybór w tym zakresie jest coraz większy i nawet najbardziej wymagający klient może znaleźć coś dla siebie. We wnętrzach klasycznych postawić można np. na stylową sofę Arthur czy Wheely marki Lord Lou.
Jednak meble dla zwierząt to nie wszystko. Równie szeroka jest gama luksusowych akcesoriów dla czworonogów. Tym samym kotu sprezentować można luksusowy drapak Dziewczyna z Perłą przywodzący na myśl słynne dzieło Jana Vermeera, a psu kaszmirowy pulower Lord Lou czy utrzymaną w kolorze złota miskę Capri.

Czym sugerować się wybierając luksusowe meble dla zwierząt?

Pies czy kot mogą poczuć się za sprawą odpowiednich mebli i akcesoriów naprawdę wyjątkowo. Nie należy jednak zapominać o tym, że są to zwierzęta. Konieczne jest więc wzięcie przy zakupie pod uwagę kilku podstawowych kwestii.
Spore znaczenie ma wymiar kupowanego legowiska, który powinien być dostosowany do rozmiarów psa. W praktyce do wielkości zwierzaka dodaje się około 15 cm i poszukuje mebla właśnie o tej szerokości. Posłanie powinno być nieco większe niż pies, aby ten mógł się na nim nie tylko zwinąć w kłębek, ale i w razie konieczności rozprostować kości. W praktyce lepiej zakupić sofę czy legowisko nieco za duże niż za małe, ale nie warto popadać w przesadę. Za duży mebel nie będzie bowiem przytulny.
Dobrze jest też przyjrzeć się preferencjom samego zwierzaka. Psy, które lubią przestrzeń i śpią wyciągnięte, powinny polubić legowiska niezbyt zabudowane i płaskie np. Wheely. Oczywiście i w tym przypadku należy pamiętać o odpowiednim rozmiarze. Dla zwierząt, które preferują zasypianie skulone w kłębek, lepszym wyborem są legowiska z wysokimi bokami np. George. Są jednak także i psy, które lubią spać z głową uniesioną wyżej niż pozostała część ciała. Dla nich zakupić można mebel z wyższym, szerokim, ale i miękkim obrzeżem np. Edoardo.