Aromatyczna jesień w ciepłym blasku świec

Świece niegdyś pełniły głównie rolę praktyczną, rozświetlając swym niesamowitym blaskiem ciemne pomieszczenia. Obecnie, poza swoją pierwotną funkcją, są nieodzownym elementem uzupełniającym wystrój każdego domu. Klimatyczne światło palącej się świecy tworzy niezastąpiony klimat, a jej zapach unosi się w pomieszczeniu przez długie godziny.
Pomyśl o zapachu swoich ulubionych perfum. Jesteśmy przekonani, że to wyjątkowy zapach, który Ciebie odzwierciedla. Tak samo Twój dom, potrzebuje zapachu, który nada mu osobowość. Najlepiej sprawdzą się perfumy zatopione w wosku, którego aromat, ocieplony przez płomień, wypełni wnętrze na długie godziny. Wybierając wosk, należy zwrócić uwagę, aby był pozbawiony parafiny oraz innych szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. Zwróć też uwagę na knot: wybierz taki z czystej bawełny lub drewniany.
W naszym sklepie znajdziesz perfumowane świece Lalique z wosku Cire Trudon. Do ich stworzenia wykorzystano wosk roślinny, którego bazą jest drzewo palmowe, ryż, soja i olejki z wnętrza kokosa. Świece te powstały, aby zapewnić najwyższą jakość doznań aromatycznych.
Zebraliśmy kilka cennych wskazówek, dzięki którym możesz w pełni wykorzystać walory świec Lalique. Jeszcze przed pierwszym odpaleniem świecy możesz podjąć pewne kroki, aby uniknąć tunelowania i ciemnienia świecy. Dzięki zastosowaniu się do tych wskazówek możesz dłużej cieszyć się aromatem swojej ulubionej świecy.

Zadbaj o świece jeszcze zanim ją odpalisz

Niewiele osób wie, że jeszcze przed odpaleniem świecy powinniśmy o nią zadbać. Przed każdym rozpaleniem świecy (również pierwszym), należy przyciąć knot na wysokość 0,5 cm. W tym celu najlepiej użyć wyspecjalizowanych nożyczek do przycinania knota.
W czym pomaga przycinanie knota? W utrzymaniu wysokiej jakości płomienia przez cały okres eksploatacji świecy, który będzie świecił stałym blaskiem. Zbyt długi lub zagięty knot powoduje nierównomierne topnienie (np. tunelowanie) oraz niepożądane migotanie.

Zaplanuj pierwsze palenie świecy

Palenie świec, a szczególnie ich aromat, mogą przywoływać przyjemne wspomnienia. Czy wiesz, że także wosk ma swoje własne wspomnienia?
Za każdym razem, gdy palisz świecę, wosk zachowuje się w taki sam sposób, jak przy pierwszym zapaleniu knota. Dlatego tak ważne jest pierwsze, rytualne palenie świecy i odczekanie do momentu, aż płynny wosk utworzy warstwę wokół wnętrza słoika. W przypadku świec Lalique jest to około 2-3 godzin.
Jeśli nie zastosujesz się do tych wytycznych, możesz spodziewać się takich zjawisk jak „zakwitanie" knota lub tzw. pierścieni pamięci na wosku. To już niewielki krok do kolejnego, powszechnego problemu ze świecami: „tunelowania”, czyli tworzenia wydrążonego środka w wosku.
W przypadku większych świec Lalique zastosowano aż 3 knoty z czystej bawełny, które gwarantują jej równomierne wypalanie, wolne od „tunelowania”.

Tunelowanie świecy? Da się temu zaradzić!

Być może zbyt późno czytasz ten poradnik i na Twoich świecach pojawiły się już tunele. Nie martw się, da się temu zaradzić! Poniżej przestawiamy kilka sposobów na to, aby przywrócić gładką, woskową taflę Twojej świecy. „Tunelowanie” poza kwestiami estetycznymi pozostawia dużo zmarnowanego wosku. Tak więc naprawienie problemu jest najlepszym sposobem na wydajną eksploatację świecy. • KĄPIEL WODNA Do tego sposobu potrzebne nam będzie głębokie naczynie lub miska z gorącą wodą, w której umieszczamy świecę. W ten sposób wosk się rozgrzeje i zostanie bezinwazyjnie usunięty ze ścianek. Pamiętaj o odpowiednim poziomie wody! • FOLIA ALUMINIOWA Zabezpiecz wierzch świecy w taki sposób, aby pozostawić pośrodku otwór nad knotem. Zapal świecę i odczekaj około 30 minut. Po tym czasie zdejmij folię i ciesz się dalej aromatem świecy, na której nie ma już śladów tunelowania. • SUSZARKA DO WŁOSÓW Zalecamy ostrożne korzystanie z tego sposobu: możesz ogrzać suszarką do włosów wyższy krąg wosku, aby z niższym stworzył ponownie gładką taflę.

Zachowaj aromat świecy na dłużej

Gasisz świecę tradycyjnym „dmuchnięciem”? To ogromny błąd! Dlaczego?
Zdmuchiwanie świecy powoduje dymienie i żarzenie się knota, co powoduje charakterystyczny zapach — być może go lubisz, ale uwierz nam, dla wielu osób jest od drażniący. Wspomniane żarzenie może również sprawić, że knot wypali się zbyt mocno i nie będziemy mogli ponownie zapalić świecy.
Jak więc poprawnie gasić świecę? Najlepiej zrobić to odcinając dopływ tlenu przy pomocy pokrywki lub specjalistycznego kapturka.
Jesteśmy pewni, że chcesz zachować aromat swoich świec jak najdłużej. Chroń je więc przed słońcem, zamykaj wieczko, gdy tylko jej nie używasz i stosuj się do powyższych wskazówek.
Niezależnie od tego, czy chcesz nadać swojemu wnętrzu luksusowego zapachu, czy przywołać ciepłe wspomnienia nostalgicznym aromatem — świece Lalique zapewniają idealną mieszankę perfum, które umilą Ci jesienny wieczór.