Wyobraź sobie ten wieczór: ciepłe światło, gorące kakao, wspaniała książka i Ty… pod kocem z wełny alpaki. Tak naszym zdaniem wygląda idealny, jesienny relaks w zaciszu domowym. Początek września zwiastuje nadejście chłodnych wieczorów, więc koniecznie spraw sobie i bliskim koc z wełny alpaki, który ociepli nie tylko Was, ale również Wasze emocje.
Z pewnością znajdziesz u nas koc, który będzie pasował do Twojego wnętrza i dostarczy wyjątkowych wrażeń wizualnych i zmysłowych.
Wyjątkowe wnętrze otulone wełną alpaki.
Dodatki z wełny alpaki doskonale wpiszą się w każde wnętrze, szczególnie dzięki naturalnej różnorodności koloru. Włókna alpaki dostępne są w ponad 20 naturalnych kolorach: od nieskazitelnej bieli, przez ciepły beż po głęboką czerń. Nie zabraknie także neutralnych brązów czy uniwersalnej szarości.
Szczególnie polecamy poduszki, koce i pledy, które ocieplą każdy jesienny wieczór. Starannie oczyszczona i wyselekcjonowana wełna o jedwabistym splocie charakteryzuje się połyskiem i miękkością. Dzięki niezwykłej wytrzymałości włókien domowe dodatki zachowują swoje walory i zdobią dom przez długie lata.

Jakość i elegancja prosto z serca Peru.

Włókno alpaki uchodzi za jedno z najszlachetniejszych (i do tego naturalnych) włókien specjalistycznych. Ze względu na swoje walory wełna alpaki na świecie uznawana jest za towar luksusowy, z sukcesem konkurując z ponadczasowym kaszmirem czy jedwabiem.
Alpaki strzyżone są tylko raz w roku, a ich wełna polecana jest alergikom oraz niemowlętom ze względu na niską zawartość lanoliny (wosku zwierzęcego). Produkcja wełny alpaki jest całkowicie bezpieczna dla zwierząt oraz ekologiczna, ze względu na brak konieczności korzystania ze środków chemicznych (nie trzeba jej również konserwować).

Wełna alpaki na kapryśną pogodę.

Wspomniana wełna pozyskiwana z runa alpaki to nie tylko tekstylia domowe. Wytwarza się z nich również eleganckie szale i czapki, które są doskonałym rozwiązaniem na przewrotną, jesienną pogodę. Włókno alpaki doskonale absorbuje wilgoć i naturalnie oddycha wraz z Twoją skórą — nie musisz się więc martwić, że się przeziębisz lub zgrzejesz. Poczuj się przytulnie także poza domem!

Misie z wełny alpaki, które chce się przytulać.

Doskonałym prezentem dla bliskiej osoby, jak i dla niemowlęcia są misie z wełny alpaki. To naszym zdaniem najbardziej szlachetna zabawka, która jest ceniona nie tylko za walory estetyczne czy wyjątkową miękkość, do której chcemy się przytulać. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, włókna alpaki są odporne na roztocza i nie uczulają, dzięki czemu nie są klasycznymi pluszakami, które zazwyczaj są siedliskiem kurzu w dziecięcym pokoju. Nie ma dwóch takich samych maskotek, ponieważ każda z nich wytwarzana jest z naturalnych włókien. To bardzo wyjątkowy prezent, który pozostanie z bliską osobą na zawsze.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że wełna alpaki doskonale otuli zarówno Ciebie, jak i wnętrze Twojego domu podczas jesiennych wieczorów. Naszym zdaniem koc z wełny alpaki to must-have chłodnego sezonu 2021/2022!.