Jak znaleźć idealne meble na swój taras?

Taras to miejsce wyjątkowe, które często wykorzystywane jest wiosną i latem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wiele osób wręcz uwielbia relaks z książką i kubkiem herbaty w ręku właśnie na przydomowym tarasie. Trzeba jednak wcześniej odpowiednio go urządzić. Podstawa to oczywiście starannie wybrane meble tarasowe. Na co warto w tym przypadku postawić?

Jakie meble na taras warto wybrać?

Taras to przestrzeń na świeżym powietrzu, która na ogół stanowi przedłużenie salonu, sypialni bądź kuchni. Zawsze wymaga przy tym odpowiedniej aranżacji. Tylko wówczas taras jest wygodny i estetyczny zarazem. Wybór mebli na taras w sklepach jest ogromny, ale przy ich zakupie należy kierować się przede wszystkim ich jakością.

Meble wykorzystywane na zewnątrz muszą być odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych – sporego nasłonecznienia, wilgoci czy dużych zmian temperatury. Nie powinny blaknąć pod wpływem promieniowania UV czy nagrzewać się zbyt mocno. Na szczęście jest wielu renomowanych producentów, którzy w takich produktach się specjalizują np. Cane-line, Sika Design czy Tribu.

Rattan na tarasie sprawdza się zawsze

Meble rattanowe doskonałe rozwiązanie na taras. Są one efektowne wizualnie i uniwersalne. Produkowane są ponadto z materiałów naturalnych, co cieszy osoby, którym ekologia jest bliska sercu. Meble z rattanu są lekkie i łatwo można je przenosić z miejsca na miejsce. Stanowią dobre uzupełnienie wielu aranżacji. Przykładem jest kolekcja Nest marki Cane-line.

Meble tego typu są wytrzymałe i solidne, chociaż wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Trzeba je odkurzać i przecierać od czasu do czasu wilgotną szmatką. Nie lubią intensywnego promieniowania słonecznego. Dlatego też od jakiegoś czasu coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się meble z alu-rattanu, które w swojej ofercie ma marka Sika Design. Fotele ogrodowe Chill czy Luna są tutaj doskonałym przykładem.

Taras – oaza relaksu

Meble na taras bywają naprawdę różne. Poza klasycznymi krzesłami, fotelami czy sofami (kolekcje Kos i Elio Tribu czy Connect i Angle Cane-line) przestrzeń zewnętrzną urozmaicić z powodzeniem można ciekawymi pufami (kolekcja Cube Cane-line), huśtawkami czy hamakami. Modne są efektowne fotele wiszące np. Hanging Egg marki Sika Design czy wieloosobowe huśtawki takie jak Cave Cane-line. Trzeba pamiętać jedynie o odpowiedniej liczbie miejsc siedzących. Osoby, które nie lubią kupować poszczególnych elementów osobno, mogą postawić na gotowy już zestaw mebli wypoczynkowych np. kolekcję Tosca Tribu.

Dodatki mają duże znaczenie

Wygodne i funkcjonalne meble ogrodowe to nie wszystko. Taras warto też wyposażyć w stylowe dodatki, które go skutecznie ożywią. Podstawa to odpowiednie oświetlenie. Doskonałym źródłem światła zewnętrznego są różnego rodzaju lampiony i latarnie np. Lighthouse czy Lighttube marki Cane-line. To element, który wprowadza wieczorem nastrojowy klimat. Dodatkowo warto sięgnąć po różnorodne dekoracje – osłony ogrodowe z serii Grow, okazałe donice Combine czy wygodne poduszki Divine. W takim otoczeniu można przebywać godzinami.