Na jakie meble postawić podczas urządzania balkonu?

Balkon mimo często stosunkowo niewielkiej powierzchni może zaspokoić całkiem sporo potrzeb. Stanowi w wielu przypadkach namiastkę ogrodu czy strefę relaksu i miejsce spotkań ze znajomymi. Dlatego należy go w odpowiedni sposób urządzić. Jakie meble wybrać na balkon? Co sprawdzi się najlepiej?

Jakie meble można wykorzystać na balkonie?

Bez względu na wielkość, balkon powinien być miejscem relaksu. Gdy jest on niewielki można wykorzystać stolik i dwa krzesła. Świetnie sprawdzą się wówczas np. meble barowe z serii Cut marki Cane-line czy krzesła składane Struct tego samego producenta. Można też postawić na klasyczne, stylowe leżaki takie jak Relax. Na nieco więcej pozwolić sobie można w przypadku przestronnych loggii. Wówczas doskonałym wyborem są meble wypoczynkowe składające się z dużych stołów, rozłożystych kanap, wygodnych szezlongów czy ławek (kolekcje Connect i Diamond marki Cane-line czy Senja i Mood marki Tribu).

Na niejednym balkonie warto postawić na modną huśtawkę np. Cave marki Cane-line czy podwieszany fotel jak Renoir produkcji Sika Design. Pozwalają one w pełni zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Ponadto na balkonie należy zadbać o meble służące do przechowywania np. kosze Carry Me. Na mniejszych powierzchniach dobrym rozwiązaniem są meble wielofunkcyjne np. skrzynie z miejscem do siedzenia.

Jakie meble sprawdzą się na balkonie?

Meble wykorzystywane na zewnątrz muszą być oczywiście odporne na działanie szkodliwych czynników pogodowych – wilgoci, opadów deszczu, promieniowania ultrafioletowego czy wysokich i niskich temperatur. Warto zainwestować w produkty wysokiej jakości, które są przystosowane do użytku zewnętrznego.

Dużą popularnością od lat cieszą się meble balkonowe z technorattanu. To materiał wytrzymały i elastyczny zarazem. Cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Meble z niego wykonane np. z kolekcji Nest marki Cane-line są opływowe i bardzo zgrabne. Prezentują się niezwykle lekko. Zestawić je można z różnokolorowymi poduszkami i dużą ilością roślinności.
Coraz większą popularność na rynku zyskują także meble wykonane z technorattanu (kolekcja Connect Cane-line), a więc syntetycznej plecionki. Są one solidne, estetyczne i bardzo odporne na uszkodzenia. Dodatkowo nie wymagają żadnej konserwacji. Przez lata prezentują się jak nowe.
Niezmiennie na topie są meble drewniane, które są bardzo uniwersalne. Dlatego w ofercie ma je wiele marek. Tribu oferuje np. meble z drewna tekowego – kolekcje Vis a Vis czy Kos, podobnie jak firma Cane-line (seria Amaze). Są one estetyczne, przyjemne w dotyku i dość trwałe. W razie potrzeby można je zresztą odnowić. Drewno jest materiałem, które wymaga zabezpieczenia i regularnej konserwacji.
Ciekawą alternatywą dla mebli balkonowych drewnianych są ponadto meble metalowe np. Natal Alu Tribu czy Blend Cane-line. Prezentują się one nowocześnie, a jednocześnie są zaskakująco lekkie i stabilne.
Ciekawą alternatywą dla mebli balkonowych drewnianych są ponadto meble metalowe np. Natal Alu Tribu czy Blend Cane-line. Prezentują się one nowocześnie, a jednocześnie są zaskakująco lekkie i stabilne.

Elementy dekoracyjne

Oczywiście podczas urządzania balkonu warto też pamiętać o elementach dekoracyjnych. Podstawa to okazała roślinność, ale zdecydować się też można na klimatyczne lampiony czy ozdobne figurki. Na kanapach i fotelach ustawić warto dodatkowe poduszki i narzuty, a pod meblami rozłożyć dywan, nawet niewielki np. Circle.