W połowie lat 90., kiedy meble ogrodowe były zwykle ciężkie i pozbawione wyobraźni, Lode przełamując wszechobecne trendy wprowadził do projektów firmy swój etos „mniej znaczy więcej”.
Ta koncepcja pozwoliła, aby połączyć elegancki design z funkcjonalnością – wygodą, możliwością odprężenia.
Kolekcja Pure jest odzwierciedleniem powyższej koncepcji „Dzięki naszej kolekcji Pure wprowadziliśmy to samo poczucie elegancji, wyrafinowania i komfortu, do którego konsumenci byli przyzwyczajeni we wnętrzach” — mówi Lode.
Jednak większości mebli ogrodowych wciąż brakowało funkcjonalności – leżak był po prostu łóżkiem – podczas gdy Lode uznał, że elementy mebli ogrodowych mogą pełnić różne funkcje – sofa może być zarówno leżakiem, jak i sofą.
Zainspirowany, Lode współpracował z projektantem sof Andrei Munteanu, aby wprowadzić na rynek kolekcję Pure, które łączyło prostotę i elegancję z modułowością.
Munteanu zaprojektował fotel z drewna tekowego. Nisko osadzona drewniana rama, lekko unosi się nad ziemią. Jej wnętrze wypełniają głębokie, miękkie poduszki. Prosty klasyczny design czysty design jak mówi o nim Lode: „Poszukiwanie ponadczasowego minimalizmu i wizualnego spokoju było kluczowe dla projektu: cały projekt musiał oddychać czystością”.
Z biegiem czasu dodano kolejny fotel Pure i modułową sofę, oferując nieskończone możliwości kombinacji