Świąteczny stół - elegancka aranżacja z marką VISTA ALEGRE

Święta Bożego Narodzenia niewątpliwie kojarzą się z efektownymi dekoracjami. Ogromne znaczenie odgrywa w tym wyjątkowym czasie świąteczny stół, przy którym spotyka się cała rodzina. Jak stworzyć eleganckie i uroczyste nakrycie, wykorzystując do tego celu wysokiej jakości produkty marki Vista Alegre?

Klasyka zawsze w cenie

Zastawa Domo Gold to najlepszy przykład eleganckiego i tradycyjnego wzornictwa. Wykonana jest z białej porcelany wysokiej jakości i ozdobiona delikatnym złotym dekorem. W święta sprawdza się doskonale. Stół ozdobić można w tym przypadku utrzymanym w podobnej kolorystyce obrusem. Jak widać, czasem mniej znaczy więcej.

Uroczo i z przymrużeniem oka

Naczynia z kolekcji Christmas Magic marki Vista Alegre ozdobione są uroczymi bożonarodzeniowymi wzorami nawiązującymi do tradycyji brytyjskich. Kluczowe znaczenie ma tutaj dobór kolorów. Dzięki czemu poszczególne elementy kolekcji tworzą spójną całość, chociaż nie są dokładnie takie same.

Porcelanowe połączenie klasyki z nowoczesnością

Kolekcja Carrara to połączenie geometrycznych kształtów z wzorami inspirowanymi klasycznymi marmurem z Carrary. Całość prezentuje się niezwykle szykownie. Jest też bardzo uniwersalna. Takie naczynia sprawdzają się zarówno jako element aranżacji klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych.

Wcale nie tak standardowo

Zastawa Maya marki Vista Alegre na pierwszy rzut oka jest neutralna i bardzo proste. Jednak, gdy przyjrzeć się jej z bliska, widać, że naczynia posiadają futurystyczne wręcz dekoracje. Całość jest przy tym zrównoważona przez zastosowanie klasycznej bieli. Przy takiej zastawie nie ma potrzeby stosowania bardzo efektownych dekoracji. Wystarczy sięgnąć po zielone gałązki świerkowe i świece.

Platyna i biel – duet doskonały

Biel i złoto to nie jedyny duet kolorystyczny, który świetnie prezentuje się na świątecznym stole. Dobrym wyborem jest także połączenie klasycznej bieli z platyną. Udowadnia to kolekcja Domo Platinium. Porcelanowa, klasyczna zastawa nie wymaga już dużej oprawy. Sama w sobie jest mocno dekoracyjna i odświętna. Trzeba wręcz uważać, aby nie przedobrzyć.

W stylu glamour

Stylistyka glamour od wielu lat nie wychodzi z mody. Jest ona najlepszym przykładem na to, że świąteczny stół wcale nie musi być bardzo kolorowy. Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniej palety kolorystycznej, której bazą są złoto i biel. Zastawę Terrace portugalskiej marki Vista Alegre wystarczy ustawić na klasycznym, białym obrusie, aby osiągnąć zamierzony efekt. Całość można dopełnić eleganckimi świecznikami czy wieńcami.

Święta w stylu retro

Miłośnicy stylu retro mogą z kolei postawić na zastawę stołową z kolekcji Cailloute. Taka stylistyka nadal jest w trendach. Naczynia z tej serii przywodzą na myśl dawne czasy. Same w sobie są bardzo efektowne, a więc nie wymagają już wielu dekoracji. Wystarczy wyciągnąć z szafy biały, lniany obrus i gotowe.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Połączenie czerni i bieli sprawdza się zawsze. Obecnie jest zdecydowanie na topie. Jednak wcale nie musi być nudne. Najlepszym przykładem jest kolekcja Sol y Sombra marki Vista Alegre. W tym przypadku naczynia zdobią malowane akwarelami czarne pasy. Gdzieniegdzie przemycone są także delikatne złote elementy. W tym przypadku nie trzeba niczego więcej, aby stół prezentował się naprawdę efektownie.

Świąteczna herbata

Święta to nie tylko wspólne biesiadowanie przy suto zastawionym stole, ale i spędzanie wspólnie czasu przy filiżance kawy lub herbaty. Warto więc zadbać o odpowiedni serwis do ich serwowania. Zestaw Gold Exotic składający się z 15 elementów sprawdzi się tutaj doskonale. Jest z jednej strony bardzo klasyczny, ale nie można zarzucić mu nudy. Duża w tym zasługa ciekawej kolorystyki – połączenia bieli z ze złotem i błękitem.