Ofyr to holenderska marka założona przez Hansa Goossensa, miłośnika grillowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Powstała, gdy po 30 latach pracy z handlu luksusowymi artykułami postanowił przejść na emeryturę i zaczął poszukiwania odpowiedniego grilla. Szukał produktu wysokiej klasy, odpornego na czynniki pogodowe i efektownie wykonanego.
Nie znalazł na rynku nic podobnego i postanowił sam zaprojektować grill swoich marzeń. Tak powstał Ofyr – palenisko w formie stożka, ustawione na postumencie, wykonane ze stali malowanej proszkowo.

Coś więcej niż grill

Palenisko Ofyr zostało zaprojektowane z myślą o wspólnym spędzaniu czasu na zewnątrz. Koncepcja ta po raz pierwszy pojawiła się w roku 2015. Dzisiaj marka sprzedaje swoje produkty w ponad 80 krajach na całym świecie. Oferuje nie tylko paleniska, ale i meble ogrodowe, naczynia czy akcesoria różnego rodzaju. Ofyr stawia na prostotę, wielofunkcyjność i efektowny design.
Paleniska OFYR uwielbiają nie tylko fani wspaniałego designu i jedzenia. Profesjonalni kucharze cenią jego wszechstronność podczas wydarzeń z cateringiem i pokazów gotowania. Paleniska OFYR często pojawiają się na imprezach, począwszy od małych spotkań po takie wydarzenia jak festiwal Tomorrowland czy Parookaville. Restauracje i hotele wykorzystują paleniska OFYR do przekształcania przestrzeni na świeżym powietrzu i oferowania klientom wyjątkowych doznań kulinarnych.